Достапни линкови

По студеното утро, времето денеска ќе биде сончево


Времето ќе биде сончево со умерена локална облачност. Во утринските часови заради ведрото време температурите значително се опаднати и на повеќе места се под нулата. Утринската температура се движи од минус шест до еден, а дневната ќе биде од четири до 12 степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде претежно сончево со утринска температура од минус два и дневна до девет степени.
XS
SM
MD
LG