Достапни линкови

Азил во Финска за поранешен ирански дипломат


Поранешниот ирански заменик-амбасадор во Финска Хосеин Ализаде доби политички азил во таа земја, само неколку недели откако го побара. Пред да побара азил, Ализаде и се придружи на опозицијата и го обвини иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад дека ги наместил ланските избори.
XS
SM
MD
LG