Достапни линкови

Русија ќе извезе оружје за 10 милијарди долари


Најголемиот руски извозник на оружје, државната фирма Рособоронекспорт очекува годинава да продаде оружје во вредност од рекордни 10 милијарди долари. Минатата година фирмата извезла оружје за 8,5 милијарди долари.
За годинава се очекува голема зделка за продажба на авиони Сухој на Индија.
XS
SM
MD
LG