Достапни линкови

Реформите и евроинтеграциите - приоритети на Македонија


Премиерот Никола Груевски денеска во Брисел се сретна со премиерот на Луксембург Жан Клод Јункер.
На средбата Груевски го информира Јункер дека македонската Влада има два основни приоритета – спроведување на реформите и евроатлантските интеграции и решавањето на прашањето за името, пренесува МИА.
Груевски денеска во Брисел треба да се сретне и со својот грчки колега Јоргос Папандреу, како и со генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен.
XS
SM
MD
LG