Достапни линкови

Нови преговори со Иран?


Соединетите Држави и европските сојузници повторно му нудат преговори на Иран во врска со неговата нуклеарна програма, пишува Њујорк Тајмс. Според весникот, се утврдуваат условите за прговарање со Иран. На Техеран му беше понудено да се одржат преговори меѓу 15-ти и 17-ти ноември во Виена, но сеуште нема формален одговор.
XS
SM
MD
LG