Достапни линкови

Нов оружен напад во Мексико, - 15 убиени


Властите во Мексико соопштија дека вооружен напаѓач убил 15 луѓе, пукајки врз вработените и муштериите во еден сервис за миење коли во градот Тепик. Мотивот за нападот не е познат, но истражните органи веруваат дека станува збор за уште една пресметка меѓу нарко банди. Ова е трет ваков напад во Мексико во последнава недела.
XS
SM
MD
LG