Достапни линкови

Убиени 7-мина милитанти во ПакистанПакистански безбедносни претставници соопштија дека во американски напад врз еден објект во близина на авганистанската граница биле убиени најмалку 7-мина милитанти. Нападот бил изведен со безпилотно летало, а меѓу убиените биле и тројца арапи и еден авганистанец.
XS
SM
MD
LG