Достапни линкови

САД - Санкции против 40 фирми во Европа


Соединетите Држави воведоа санкции за околу 40 компании во Европа поради сомневање дека имаат удел во иранската нуклеарна програма. Според американското министерство за финансии, компаниите со седиште во Германија, на Малта и на Кипар, биле всушност експозитури на фирми кои работат за ирански бродски компании.
XS
SM
MD
LG