Достапни линкови

Околу 300 лица настрадале во цунами во Индонезија


Бројот на настрадани во природната катастрофа во Индонезија се искачи на 300 лица денеска, соопштија локалните власти. До сега е потврдено дека 282 лица го загубиле животот при ударот на цунами по земјотрес со јачина од над 7 степени по Рихтер на островите Ментави. Околу 400 лица се водат како исчезнати.
XS
SM
MD
LG