Достапни линкови

Почина поранешниот аргентински претседател Нестор Киршнер


Почина поранешниот аргентински претседател Нестор Киршнер. Тој беше сопруг на аргентинската претседателка Кристина Фернандез. Киршнер починал од срцев удар во градот Калафате, каде што престојувала претседателската двојка.
Се очекуваше Киршнер да се кандидира за претседател на изборите догодина.
Тој беше претседател на Унијата на јужноамерикански нации, конгресмен и лидер на Партијата на перонистите.
XS
SM
MD
LG