Достапни линкови

Бин Ладен и се заканува на Франција?


Телевизијата Ал Џазеира објави дека добиле аудио касета на која наводно се слуша гласот на лидерот на Ал Каеда, Осама Бин Ладен. Гласот на лентата се заканува дека ќе бидат убиени Французи, како одговор на француската подршка на војната во Авганистан, но и поради забраната муслиманките да си го покриваат лицето во јавност.
Автентичноста на гласот се уште не е утврден.
XS
SM
MD
LG