Достапни линкови

60 сватови загинаа на свадба во Авганистан


Најмалку 60 луѓе загинаа, а повеќе од 40 се повредени во Авганистан, кога се урна покривот за време на една свадбена веселба во провинцијата Баглан на северот на земјата. Властите соопштија дека сватовите биле во една трикатна куќа кога се урнал покривот.
XS
SM
MD
LG