Достапни линкови

Русија домаќин на самитот Ерменија - Азербејџан


Рускиот Претседател Дмитриј Медведев е домаќин на самитот на Претседателите на Ерменија Серж Саркасиан и на Азербејџан Илхам Алиев на кој главна тема се разликите околу поделениот регион Нагорно Карабах.
Пред резговорите Ерменија го обвини Нагорно Карабах за убиство на ерменски војник со цело да им наштети на мировните разговори.
XS
SM
MD
LG