Достапни линкови

САД не му давале пари на Авганистан


Белата куќа ги отфрли обвинувањата на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи дека Соединетите Американски Држави се меѓу државите како Иран кои на Авганистан му дале торби со стотици илјади евра, поради недостатокот на пари. Тие соопштија дека на авганистанската влада и помагаат само преку развојната програма за помош.
XS
SM
MD
LG