Достапни линкови

Обама со поддршка до Пакистан


Американскиот претседател Барак Обама и неговиот пакистански колега Асиф Али Задари се договориле дека се потребни поголеми напори во борбата против терористичките групи во Пакистан. Во телефонскиот разговор Обама ја изразил поддршката за развојот на демократијата и тртанспарентноста во Пакистан и го охрабрил Задари да работи на спроведување на економските реформи.
XS
SM
MD
LG