Достапни линкови

Временска прогноза-облачно со врнежи од дожд


Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои поинтензивни ќе бидат во јужните делови и наместа се очекува да наврнат над 30 литри на метар квадратен. Ќе дува и умерен, повремено и засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 5 до 11, а дневната од 7 до 13 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде облачно со повремен дожд, а ќе дува и умерен повремено и засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 7, а дневната ќе достигне 9 степени.
XS
SM
MD
LG