Достапни линкови

МААЕ - Иран да преземе конкретни чекори за атомската програма


Шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија Јукиа Амано го повика Иран да преземе конкретни чекори за да ја намали меѓународната загриженост за контроверзната нуклеарна програма.
Иран претходно соопшти дека почна да ја полни со гориво нуклеарната постројка Бушер.
XS
SM
MD
LG