Достапни линкови

Министерот Коњановски во Берлин


Македонскиот министер за одбрана Зоран Коњановски денеска во Берлин ќе се сретне со својот германски колега Карл Теодор Фрајхер Гутенберг. Се очекува на оваа средба Коњановски уште еднаш да повтори дека Македонија останува принципиелна кон големата коалиција во Авганистан и ќе продолжи со поддршката во рамките на НАТО.
XS
SM
MD
LG