Достапни линкови

Кирибати го призна Косово


Министерството за надворешни работи на Косово соопшти денеска дека државата Кирибати ја признала независноста на Косово. Тоа е 71 држава која го призна Косово. Во соопштение од Министерството се вели дека Кирибати го признала Косово на 21 октомври.
XS
SM
MD
LG