Достапни линкови

Штрајковите го кочат економското заздравување на Франција


Француската влада предупредува дека штрајковите против реформите на пензискиот систем ја чинат земјата речиси три милијарди евра и се закануваат на закрепнувањето на Франција од светската економска криза.
Франција претходно соопшти дека секој ден штрајк ја чини земјата меѓу 200 и 400 милиони евра.
XS
SM
MD
LG