Достапни линкови

Ерменскиот претседател во официјална посета на Иран


Ерменскиот претседател Тигран Саркисјан пристигна во официјална посета на Техеран, придружуван од бизнис делегација. Предвидено е, за време на дводневната посета, тој да се сретне со иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад и со други ирански функционери.
XS
SM
MD
LG