Достапни линкови

Расте јапонскиот извоз


Јапонија соопшти дека нејзиниот извоз се зголемил за 14,4 насто во септеври во споредба со истиот период лани. Тоа е 10-ти месец по ред во кој се зголемува јапонскиот извоз. Исто така е соопштено дека јенот за 9 насто ја згололемил својата вредност во однос на американскиот долар.
XS
SM
MD
LG