Достапни линкови

Војник на НАТО загина во Авганистан


НАТО силите во Авганистан соопштија дека еден нивни војник загинал во источниот дел на земјата. Не е соопштена националноста на војникот. Годинава во Авганистан загинале околу 600 војници на НАТО, што е најсмртоносна година за меѓународните сили од нивното распоредување во таа земја во 2001-ва година.
XS
SM
MD
LG