Достапни линкови

Неколкумина загинати во бомбашки напад во Пакистан


Најмалку шест лица загинале во денешниот бомбашки напад врз едно муслиманско светилиште во централниот дел на Пакистан. Експлозивната направа била монтирана на мотоцикл и била активирана на влезот на светилиштето каде што во тек била утринска молитва. Во нападот имало и 13 ранети.
XS
SM
MD
LG