Достапни линкови

Ирачките пратеници конечно на работа ?


Ирачкиот Врховен суд им нареди на пратениците да седнат во сообраниските клупи по седум месеци поминати во неработење. Пратениците до сега одржале само една седница по изборите на 7- март која траела само 20 минути. По редица несогласувања на главните политички партии за избор на Премиер, Судот нареди да прекинат „незаконското однесување“ со што сака да го зголеми притисокот за конечно формирање на Влада.
XS
SM
MD
LG