Достапни линкови

Сомалиските пирати запленија два брода за два дена


Сомалиски пирати заплениле германски товарен брод на брегот на Кенија. Сопстникот на бродот , германска фирма соопшти дека сомалиските пирати го нападнале бродт кој се движел кон Обединетите Арапски Емирати. Ова е втор пат како сомалиските пирати заробуваат брод во тој регион во последниве два дена. Претходно бил запленет танкер кој пренесувал течен гас.
XS
SM
MD
LG