Достапни линкови

ОН го осудија нападот врз нивнотото претставништво во Авганистан


Советот за безбедност на Обединетите Нации го осудија нападот врз нивното претставништво во Авганистан. Во соопштението се вели дека најстрого го осудуваат нападот при кој загинаа дел од милитантите кои го извршиле нападот, додека од вработените во зградата ниту еден не бил ни повреден.
XS
SM
MD
LG