Достапни линкови

Временска прогноза - променливо облачно


Денеска не очекува променливо облачно време со повремен дожд. Се очекува во поладневните часови врнежите да бидат пообилни проследени со засилен ветер во Повардарието. Утринската температура ќе се движи од 2 до 7 степени, а дневната од 14 до 18 степени.Во Скопје и околината слично време со утринска температура до 6 степени, а дневна до 17 степени.
XS
SM
MD
LG