Достапни линкови

Запалени НАТО-камиони во Пакистан


Вооружени луѓе во југозападен Пакистан запалија две возила што носеле набавки за НАТО-силите во соседен Авганистан. Возачот на еден од камионите е ранет.
Во последниов период во Пакистан зачестија нападите врз камионите што возат набавки за Авганистан.
XS
SM
MD
LG