Достапни линкови

Венецуела ќе инвестира 780 милиони долари во Иран


Венецуелскиот државен нафтен гигант Петролеос де Венецуела планира да инвестира 780 милиони долари во проекти во наоѓалишта за гас во јужен Иран. Договорот бил потпишан при минатонеделната посета на претседателот на Венецуела Уго Чавез на Техеран.
XS
SM
MD
LG