Достапни линкови

Сечење рака за кражба во Иран


Иранското државно радио објави дека властите му ампутирале рака на еден осуден крадец пред другите затвореници во затвор во градот Јазд во централен Иран. Судството во оваа исламска република строго го интерпретира исламското право.
Ова е втора ампутација на рака, овој месец.
XS
SM
MD
LG