Достапни линкови

Навивачко стампедо на стадион во Кенија, 7 мртви


Седуммина фудбалски навивачи загинаа, а десетици други се повредени во стампедо на стадион во главниот град на Кенија, Најроби. Шефот на кениската прва лига изјави дека не знае зошто луѓето не можеле нормално да влезат на стадионот и настанало стампедо, со оглед на тоа што стадионот не бил полн.
XS
SM
MD
LG