Достапни линкови

Опозициски протест во центарот на Москва


Околу 500 луѓе протестираа во центарот на Москва. Тие бараат оставка од рускиот премиер Владимир Путин и политички реформи. Московските власти дадоа одобрение за протестот.
Во изминативе неколку месеци опозицијата одржа неколку протести, но повеќето од нив беа прекинати од полицијата затоа што беа организирани без дозвола од градските власти.
XS
SM
MD
LG