Достапни линкови

Загина еден дански војник во Авганистан


Еден дански војник загина во провинцијата Хелманд на југот на Авганистан. Данската војска соопшти дека војникот загинал во престрелка со милитантите до која дошло кога данските војници патролирале во регионот околу базата Бридзар.
XS
SM
MD
LG