Достапни линкови

Торнадо во Аргентина, 6 загинати


Шест луѓе загинаа, а стотина се повредени во торнадо што го зафати северот на Аргентина.
Властите стравуваат дека бројот на жртви може да биде поголем, со оглед на тоа што спасувачите не можеле да стигнат до сите опустошени подрачја.
XS
SM
MD
LG