Достапни линкови

Нападот врз ОН во Херат извршен од бомбаш самоубиец


Најмалку еден бомбаш самоубиец и неколку вооружени лица го нападнаа седиштето на ОН во Херат, соопштија локалните авганистански власти. Портпаролот на ОН во Кабул Дан МекНортон изјави дека тие тесно соработуваат со локалните власти за инцидентот. Засега не е познато дали има жртви.
XS
SM
MD
LG