Достапни линкови

Престрелка и експлозија при напад на зграда на ОН во Херат


Во авганистанската провинција Херат е нападнат објект на Обединетите Нации, јави локалната телевизија.
Според западните медиуми и сведоци, од местото се слушнала мала престрелка и експлозија.
Портпаролот на ОН во Кабул Дан МекНортон изјави дека тие тесно соработуваат со локалните власти за инцидентот. Засега не е познато дали има жртви.
XS
SM
MD
LG