Достапни линкови

Во Авганистан ранет фоторепортер на Њујорк Тајмс


Во јужниот дел на Кандахар е сериозно ранет фоторепортер на Њујорк Тајмс, 44 годинишниот Џоао Силва. Тој придржувал американска воена патрола и нагазил на мина во Аргхабад. Меѓу војниците нема повредени.
XS
SM
MD
LG