Достапни линкови

Бомби во Украина, нема повредени


Властите во Киев соопштија дека три мали бомби експлодирале во во украинскиот град Кировоград, на неколку часа пред посетата на претседателот Виктор Јанукович. Бомбите експлодирале пред објектите на судот, полицијата и предизвикале само материјална штета, а украинската полиција овој инцидент го оцени како акт на хулиганизам.
XS
SM
MD
LG