Достапни линкови

Разговори Белград, Приштина пред изборите?


Премиерот на Косово Хашим Тачи бил согласен да започне преговори со властите во Белград под покровителство на Европската унија пред одржувањето на предвремените избори во февруари догодина. Ова го јавуваат приштинските медиуми, повикувајќи се на извори во Унијата. Притоа се додава дека првиот состанок меѓу двете страни ќе биде одржан за неколку недели.
XS
SM
MD
LG