Достапни линкови

Санадер даде заклетва во Саборот


Поранешниот хрватски премиер и лидер на ХДЗ Иво Санадер кој го активираше пратеничкиот мандат денеска даде заклетва во Саборот. Пратениците со само два гласа против, го потврдија враќањето на Санадер во Саборот. Санадер од ХДЗ беше исклучен поради обид за партиски пуч на 3 јануари.
XS
SM
MD
LG