Достапни линкови

Состанок на Г 20 за валутите


Министрите за финансии и шефовите на централните банки на 20 те водечки економии во светот одржуваат дводневен состанок во Јужна Кореа посветен на начините за намалување на тензиите околу курсот на светските валути. До овој состанок доаѓа на три недели пред самитот на Г 20 што треба да се одржи во Сеул.
XS
SM
MD
LG