Достапни линкови

Градењето еврејски куќи на Западниот Брег алармантно


Пратеникот на Обединетите нации за Блискиот исток Роберт Сери оцени дека извештајот за градење еврејски населби во Западниот Брег е алармантен. Тој изјави дека градењето е илегално и дека ќе ја разниша довербата во регионот. Според извештајот, во Западниот Брег се подигнати околу 600 еврејски куќи.
XS
SM
MD
LG