Достапни линкови

Премиерот на Ирак во посета на Турција


Ирачкиот премиер Нури Ал Малиќи денеска се сретнува со турските лидери во рамките на неговата регионална турнеја. Агенциите јавија дека ирачкиот лидер ќе има разговори со претседателот Абдула Ѓул во Истанбул и со премиерот Реџеп Таип Ердоган во главниот град Анкара.
XS
SM
MD
LG