Достапни линкови

Фуере бара мерки против злоупотреба на визната либерализација


Евроамбасадорот Ерван Фуере изјави дека од македонските власти било побарано да преземат чекори за да се спречи злоупотреба на визната либерализација. Тој посочи дека одрдени нелегални или полулегални туристички оператори ги манипулираaт и дезинформираат граѓаните дека користејќи ја либерализацијата може да останат во европските земји.
XS
SM
MD
LG