Достапни линкови

Сергеј Собјанин - нов градоначалник на Москва


Рускиот заменик премиер Сергеј Собјанин е нов градоначалник на Москва. За ова денеска гласаше градското Собрание на гравниот град на Русија. Претседателот Дмитриј Медведев минатата недела го номинирана Собјанин како наследник на Јуриј Лужков, кој при крајот на септември беше симнат од функцијата поради наводи за вмешаност во корупција.
XS
SM
MD
LG