Достапни линкови

Ирачкиот Премиер Малиќи во посета на Турција


Ирачкиот Премиер Нури ал Малиќи со денешната посета на Турција ја завршува регионалната турнеја како обид за подршка за останување на власт. Неговата шиитска коалиција бара сојузници за мнозинство во Парламентот а Малиќи пак побара подршка од соседите за обнова на земјата.
XS
SM
MD
LG