Достапни линкови

Рускиот Претседател Медведев во посета на Туркменистан


Рускиот Претседател Дмитриј Медведев денеска во Туркменистан ја започнува дводневната посета фокусирана врз енергетската соработка. Туркменистан е 4 земја во светот по големината на гасните резерви.
Централно азиските земји својот гас главно го извезуваат во Русија.
XS
SM
MD
LG