Достапни линкови

Иванов ќе се сретне со Македонците во Србија


Македонскиот претседател Ѓорге Иванов, во рамки на дводневната официјална посета на Србија, денеска ќе се сретне со претставници на македонското национално малцинство во Србија. Македонскиот претседател при вчерашната средба со неговиот српски колега Борис Тадиќ го отвори и прашањето за досиејата во белградските архиви, кои би можеле да помогнат во спроведувањето на процесот на лустрација во Македонија.
XS
SM
MD
LG