Достапни линкови

Москва ќе добие градоначалник


Московските пратеници во Думата денеска ќе се произнесат за кандидатурата на рускиот заменик премиер Сергеј Собјанин за градоначалник на главниот град. Претседателот Дмитриј Медведев минатата недела го номинирана Собјанин како наследник на Јуриј Лужков, кој при крајот на септември беше симнат од функцијата поради наводи за вмешаност во корупција.
XS
SM
MD
LG